MUSTAFA YUNUSOĞLU KİMDİR ?

1950 yıllında Mursal Köyünde doğdum. İlkokulu Mursal'da, ortaokul, lise ve üniversiteyi İstanbul'da okudum. İstanbul Üniverisitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Evliyim ve iki çocuğum bulunmaktadır. Halen İstanbul'da serbest avukatlık yapmaktayım.

Bu siteyi kurarken, doğduğum yer olan Mursal Köyü'nün göç nedeni ile unutulmaya başlanmış geçmişini, örf ve adetlerini, kültürünü ve tüm özelliklerini devam ettirmeyi, yaşatmayı ve köyde doğmamış, hatta köyü hiç görmemiş çocuklarımıza Mursal'ı tanıtmak ve Mursal'lılar arasında dayanışma, haberleşme ve yakınlaşmanın sağlanmasına yardımcı olmak amacını güttüm.

Bu site, aynı zamanda Türkiye'de ve Dünya'da Mursal Köyü'nün ve çevresinin diğer insanlara da kısaca tanıtımı amacına yöneliktir. Bu nedenle, Mursal Köyü sitesi hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanmıştır.

Site bu amaca yönelik yeni ve deneme aşamasındadır. Bu safhada olabilecek eksiklik ve yanlışlıklar zamanla düzeltilip, sitemiz geliştirilecektir.

Sitenin hazırlanmasında, güncellenmesinde ve İngilizceye çevrilmesinde katkı ve yardımlarından dolayı oğlum Nezir Yunusoğlu'na ayrıca teşekkür ediyorum.

Mursallılardan ve sitemi ziyaret eden herkesten görüş, eleştiri, düzeltme ve yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda katkı beklemekteyim.

Tüm Mursallılara ve sitemi ziyaret eden herkese selam ve sevgilerimle.

02 Mayıs 2001

Av. Mustafa YUNUSOĞLU
E-posta: myunus@mursal.org